Yandex.Metrica

Hakkımda  

sampleimage_4.jpg

Tekrar hoşgeldin;

İsmim Annenem tarafından verilmiş, Giresun'un Bulancak ilçesinde dünyaya geldim. İlk öğrenimimi Giresun'un şirin ilçesi memleketim Piraziz'de tamamladım. 

Gençlik yıllarımda Resim yapmayı çok seviyordum ve hatrı sayılır şekilde güzel çizimlerim vardı, bu sebeple ailem tarafından Güzel sanatlar bölümüne yönlendirildim. Liseyi İstanbul'da Dr.Oktay Duran Matbaa meslek lisesinde grafik bölümünde tamamladım.

Maalesef ki Grafik tasarım işinin bana uygun olmadığının farkına vararak Bilişim sektörüne yöneldim. Ve uzun zamandır birçok kurum ve kuruluşta Bilgi Sistemleri departmanında görev aldım. Bir çok küçük, büyük işletmelere freelance olarak destek verdim.

Bilgi güvenliği, web tasarım, sistem güvenliği, 


Neler Yapıyorum?

Web Tasarım

Yeni nesil teknolojileri kullanarak, mobil uyumlu web site tasarımları yapmaktayım. Gerek web site kullanım açısından, gerekse seo tarafında tamamen uyumlu şekilde tasarladığım web sitelerinin örnekleri görmek isterseniz, iletişim bölümünden mail atabilirsiniz.

Sunucu Yapılandırma

Günümüzde fiziksel sunucuların artık işletim sistemlerinin güvenliği ve yedekleme açından kolay yapılandırıldığından sanal olarak kurulmaktadır. Windows her ne kadar bu konuda geçte olsa HyperW ile adım attıysa da, bu işin uzmanı Wmvare bayrağı elinde tutmaktadır.  

 Network Güvenliği

Network günveliğine örnek verek tarif etmek istiyorum, biliyorsunuz atalarımızın bir sözü vardır, nerede çokluk orada b..luk. Normal hayattan örnek verecek olursak, nufüs ne kadar çok ise insan yönetmekte bir o kadarda zordur. Network ise genişledikçe kontrolü elde tutmak bir o kadar zorlaşmaktadır. Günümüzün en önemli işlerinden biri olan network güvenliğini konusunda gerek firewall cihazları gerekli Virtual Networkler kurularak kontroller ele alınıp takibi yapılmaktadır.

İçerik Üreticiliği

Bu konuda her ne kadar geç kalsamda artık YouTube, Twitch, NimoTV, Dlive vb video platformlarından gerek eğlence, gerekse eğitim konusunda içerik üretmekteyim. Çok yakında yayına alacağım kurs serileri ile yeni gelen nesillere örnek ve fayda sağlayacak dokümanlar ekleyeceğim

Bilgi & Tecrübe

Windows İS92%

Sunucu74%

Firewall85%

Web Tasarım75%

İçerik Üreticilik45%


Hangi Tekolojileri Kullanmaktayım.!

Bildiğiniz üzere artık teknoloji çok dallandı. Bilgisayar ve hiç elimizden düşürmediğimiz telefonlarımız her geçen gün yenilen işletim sistemleri, uygulamalar. Eğer meslek olarak bilgi teknolojileri ile uğraşıyorsanız her gün teknolojiyi takip etmek zorundasınız. Çünkü sorulan soruların cevapları sizde olmak zorundadır.

Donanımlar ve yazılımlar konusunda detaylı bilgileri Blog sayfamda vereceğim, örnek kullanmış olduğum yazılım ve donanımların logolarını aşağıda görebilirsiniz. Bu sayfa hakkımda sayfası olduğundan bu tür konuları forum ve blog sayfasında detaylarını bulabilirsiniz.