Blog Özgün içerikte yazılmış birçok makaleye buradan erişebilirsiniz.

Unifi Ubnt Wifi firmware yükleme

0 Yorumlar
860
04 Oca 2017

Merhaba Arkadaşlar bu makalemde sizlere Unifi marka Wifi cihazlarında elektrik kesintisi ile yarım kalan güncellemeler ile çöken cihazlarınıza yazılım tekrar yüklemekten bahsedeceğim. Cihazının muhtemelen ışıkları şuan için hiç yanmıyor veya arada farklı renkler bir şimşek hızı gibi yanıp sönüyordur diye tahmin ediyorum, genelde bu tür hatalar veriyor. Bu tür hatlar için cihazını garantiye göndermenize gerek kalmadan kolaylıkla hallenin yollarını sizlerle paylaşacağım.

Öncelikle Pumpkin programını indirmemiz gerekiyor.
Dosya makalede aşağıda eklidir.

Öncelikle cihazımızı direk olarak bilgisayarımıza bağlamamız gerekiyor. Acemi olabilecek arkadaşlarımıza bilgi vermek adına yazıyorum, Adaptör deki POE yazan network bağlantı kısmı Wifi ye bağlı olacak, LAN network bacağı ise direk olarak notebook veya masaüstü bilgisayarımızın network bacağına bağlı olacak,

Öncelikle arkadaşlar Arızalı olan ürünümüzün Firmware nı Unifinin resmi web sitesinden güncel sürümünü indiriniz.

Unifi Wifi Firmware :  https://www.ubnt.com/download/unifi

Program Ayarları ve Wifi Yapılandırma : 

Bilgisayarımızın local network bacağı ayarlarını aşağıdaki gibi yapalım

IP adresini : 192.168.1.25
Ağ maskesini : 255.255.255.0
Varsayılan ağ geçidi : 192.168.1.20

Elimize bir ataç veya iğne alarak Unifi Wifimizin Reset buttonuna yaklaşık 25 saniye kadar basılı tutalım. adaptör üzerindeki reset den bahsetmiyorum arkadaşlar wifi üzerindeki reset buttonuna 25 saniye kadar basılı tutun. Basılı tutarken yaklaşık 15 saniye civarında wifi nizi Yeşil ışık yakacaktır, basılı tutmayı devam edin. Işık Yeşil ve Turuncu arasında yanıp sönmeye başlayacaktır. Bu cihazın Root özeliği açıldığı anlamına gelir. Artık elinizi reset buttonundan çekebilirsiniz.

İkinci adım;  

Programı kullanmaya başlayalım. Arkadaşlar programı kurduktan sonra programımız bu şekilde açılacaktır. Ana ekranımız aşağıdaki gibidir;

Unifi1

Dilerseniz öncelikle ayarlara bakalım;

Unifi3

Arkadaşlar Options a tıkladığınızda Access Lists menüsüne gelin ve ayarları benim yapılandırdığım şekilde kayıt edin.

Put File alanına tıklayarak indirmiş olduğunuz Firmware dosyasını programa ekleyin.

Screenshot_1

Programınız bu haldeyken, Unifi adaptörünüzün reset buttonuna iğne veya ataç ile resetleyin.
Ardından ACK alanının rakamlar ile dolduğunu ve Wifinizin ışıklarının seri bir şekilde yeşil ve turuncu yandığını göreceksiniz.

Bu cihazınıza yazılım yükleniyor anlamına gelir. Yazılım yüklemesi bittikten sonra aşağıda resimde gördüğünüz gibi bir uyarı gelecektir. Kırmızı okun bittiği alanı dikkatlice okuyunuz.

Unifi4

Transfer of 'Yazılım Versiyonu Bilgisi' has successfully completed
Yazılım yüklemesi başarı bir şekilde gerçekleştirildi. Artık Adaptör deki LAN network bacağından bilgisayarımıza giden kabloyu sökebiliriz. Söktüğümüz LAN newtork bacağına DHCP sunucu network bağlantımızı bağlayabiliriz.

Faydalı olması dileğiyle.

0.0
Son Düzenleme: 05 Ocak, 2017
kod your remote desktop session has ended possibly

Henüz yorum yapılmadı...

Yorum Yazın..

E-Posta adresiniz yorum üzerinde yayınlanmayacak.