Blog Özgün içerikte yazılmış birçok makaleye buradan erişebilirsiniz.

RED 10 ve RED15W Unlock Code Resetleme

0 Yorumlar
606
18 Kas 2019

RED (Remote Ethernet Device) Bildiğiniz üzere bu cihazları firewall ile arada bağlantı kurmaya yarıyor. Bu cihazı kurulumunda sizden cihazın RED ID sini ve Unlock Code'unu istemektedir. Araştırma yaptığınız Sophos un kendi forumlarında da detaylı bilgi bulamamaktasınız. 

Cihazı resetlemek için bazı şartlarda sizden fatura isteyebilirler, bu konuda dikkatli olmakta fayda var. Cihazı ikinci el alırken mutlaka faturasını da temin etmeye çalışınız.

Şimdi sıfırlama yapma işlemine geçelim, bildiğiniz üzere bu cihazların herhangi bir arayüzü yada resetleme buttonu yoktur. 

Öncelikle Sophos da bir hesap oluşturun.  https://id.sophos.com/ Bu hesabı mutlaka elinizde bulundurun, yani kısacası mail adresiniz kullanılabilir mail adresi olsun. Tekrar sıfırlama talep ettiğinizde bu mailden daha önce sıfırlama talep ettiğinizi görerek daha hızlı yardımcı olacaklardır.

Hesap bilgilerinizi oluşturduktan sonra  Buradaki sayfaya giriş yapın.

Screenshot_5

Karşımıza bu şekilde bir ekran açılacaktır. Burada bilgileri eksiksiz doldurunuz, Comment kısmına cihazınızın Resetleme kodunu bulamadığınızı, Cihaz ID sini görerek kibar bir şekilde resetleme koduna ihtiyaç olduğunu yazınız. Kibar davramınız fatura sorulma ihtimalinden sizi kurtarabilir :)

Ardından Submit Request buttonuna basarak talebinizi gönderiniz, Talep gönderdikten sonra size mailinizin ulaştığını, size konu ile alakalı dönüş yapılacağı bilgisi verilecektir.

Mail adresinize Unlock code ile alakalı mail atıalcaktır.

Sophos bu konuda çok hassas olduğunu tekrar bildirerek, fatura bulundurmanızda fayda olacağını tekrar hatırlatmak isterim.

Faydası olması dileğiyle

0.0
Son Düzenleme: -/-
sohpos red10 red15 red15w firewall utm utm9

Henüz yorum yapılmadı...

Yorum Yazın..

E-Posta adresiniz yorum üzerinde yayınlanmayacak.